THANK YOU FOR COMMENTS FROM ALL OF YOU !
Faleminderit për komentet nga të gjithë ju !
Jam
ë mirënjohës për mbështetjën e juaj miqë të nderuar... !

 

 

 

 

Ahmet Ibrahimi 

Shumë urime Shefqet ...suksese edhe në të ardhmen ! Je ba ambasador i fuqishëm i kulturës dhe artit Shqiptar!!

https://plus.google.com/112360509979157103088

 

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

International Art Symposium in Sarajevo Bosnia

 

 

 

 

 


 

 

Symposiumi ne Russi ne vitin 2013

 

 
 • Në muain e ardhsëm do të nisem për në Egjipt.Më ftesen për një workshop
  dhe do të qëndroj disa ditë e prap do të kthehem me shumë obligime që më presin.Në realizimin e më se dhjetëra expozitave nëpër botë.Po prap sa mundë aq kënadsi.

   
  • Nexhmedin Sadriu
  •  Kushe, të pëgëzoj për suksese.Është kënaqësi kur puna vlerësohet shumë pozitivisht nga profesionistët dhe adhuruesit.
   Besoj se ne Kairo ke me marrë shumë inspirime për pikturë.
   Sipas Abedinit -vëllaut tim,i cili ka studjuar dhe vazhdon ne magjistraturë atje, Egjipti ashtë vend me kulturë të lashtë....See More
  •  
  • Shefqet Avdush Emini
  •  Faleminderit Nexhmedin për përgëzim. Unë do të qëndroj një javë në Sharm el-Sheikh. Ndoshta edhe në Kairo dy ditë, nëse më premton koha. Programi është i përcaktuar që nuk kam shumë kohë me dal jasht programit.

   Përshëndetje,
   Shefqeti

  Oil painting on canvas
  100x160
  € 10.000
  SOLD


  • Pershendetje Bekim,
  • Ket pikure e kam punuar ne Holand dhe eshet shitur ne Holand, kurse tema nuk ka te beje asgje me arabet.Nese ju pak kuptoni artin analizone me mire ket pikture dhe tani bindeni se ketu askund nuk ka mbulesa por kjo piktut i takon artit te sotem moderrn i nderuar ))))) per ket arsye dhe eshte blere ne nje qmim mjaft te mire.Qytetarit evropian nuk i pengoi asgje por ati i pelqeu shum dhe beri zgjedhjen me te mire ta ket ket pikture per veti !Po siq duket ti ke ke pare vizitat e mia qe jam prezentuar ne shtetet Arabe dhe me ate po nderlidhesh ne ke pikture e ndoshta pak po te pengon edhe qmimi i saje ))) ,po qka ti bejme kjo eshte e verteta.Per tu habitur si nuk i paske pa ekspozitat tjera ne muzet me te njohura te botes ,pra nese te intereson shko lexo me shum ne biografin time dhe shiqo CV e tani jem koment)))) ! Sa i perket nenqmimit ti nuk ke asnje shans me neqmue punen time sepse puna ime eshte vlersuar ne nivelin me te larte nga critika profesionale neper bote !!!! )))
   Per ndryshe nuk i nenqmoj arabet e asnje popull tjetr,nuk besoj se Arabet e kolonizuan Mitrovicen. ne dohet te mirremi me qeshtjet tona madhore e jo te krijojme armiq pa nevoje dhe pa asnje arsye,vetem qe te ndihet ne mase se jame i gatshem te kundeshtoj apo luftoj dike,kete munde ta bej qdokush... Mendoj se eshte nje menquri te krijojme sa me shum miq e jo armiq.Une nuk jam i interesuar te luftoj me popuj te tjere por, mua me intereson te lidhi miqesi me te gjith ata qe duan te miqesohen. Jam nje artest i arenes nderkombetare dhe mua me intereson te krijoj arte me vlere e jo te mirrem me gjera te kota apo me politike .Arti per mua eshte mbi te gjithat !!! Keshtu qe jam shum i lumtur qe po me ipet mundesia te kam shume miqe Arab e shum miqe te ndryshem te kombeve e kombsive te ndyshme ne botes. Jam shum i lumtur qe te kem miq te ngjyrave te ndryshme siq i ka krijuar Zoti i madherishem !!! Qka mue me intereson ne jeten time te mirrem me veteveten dhe ideologjin time e mos ta humbas kohen pa nevoj me gjera te pa kuptimta dhe boshe !!!
  •  
  • Shefqeti
  • Roe Tifft
  •  I'm going to call it the hug and a squeeze, but it's really so powerful.
   19 May 2010 at 16:44 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
  •  
  •  
  • Shefqet Avdush Emini
  • Thank you very much Roe!
   Best regards,
   Shefqet
   19 May 2010 at 19:50 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
  • Bekim Rexhepi
  • Shefqet, i dashur mos tu ndejt me "arabofob", ne pikturen tënde po zënë vend elemet konservativë te asaj kulture dhe jo aq dëmëthëns për kulturen artistike shqiptare. Nuk dua të nënçmoja, por kjo si në këtë tablo, më që po bënë me vetdije më bënë paksa të largët nga ty. Mbulesat në fytyrë nuk justifikojnë artin, arti shijohet gadi ne të gjitha detalet...
   23 May 2010 at 14:05 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
  •  
  • Betty Mattio Shefqet,you are a great painter!!!!!!!!!Ilove your paitings,so much......over all,the light and the colours!!!!!!Congratulations!!!!!!!!many kisses and GOD BLESS YOU,EACH DAY.......BETTY MATTIO.
   23 May 2010 at 19:51 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
  • Hello Betty,
   Thank you very much for your comment.... I like very much this painting but it's sold. I am glad that I make somebody very happy with this painting.
   Best regards,...See More
   24 May 2010 at 02:33 · "}" data-mce-href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=14096415...
 •  

  Shefqet Avdush Emini 

  Comments

   

  Laura Siner Brahimi Madhështore sikurse natyra, pikturat tua shefqet taman mister.....

   

  Shefqet Avdush Emini Te faleminderit e nderuara Laura !

   

  Laura Siner Brahimi Art me ndjesi dhe që ta kënaq syrin, vetëm çofsh shembulli i shoqërisë këtë e keni arrit

 

Shefqet Avdush Emini SHOQERIS SONE I DUHEN VETEM NJERZIT E SINQERTE SIQ JENI JU !!! KJO ESHTE E KJARTE QE KATEERI I JUAJ ESHTE I FORTE DHE ME PLOT BESIM NE VETVETEN E KRIMTARIN TENDE ! TE PERSHENDES NGA HOLANDA

 

Laura Siner Brahimi Të jam mirënjohëse për vërtetësinë që e thoni për tiparet e mija. E dua të vërtetë të vërtetën në art ky është njeriu dhe identiteti tij 
Shikoja pikturën e di çfarë bartë në vete 
Jeni i pasur në shpirt dhe me vlera të larta njerëzore Shefqet

 

Comments


Comments

SHABAN MEHMETI

Comments )))

SHABAN MEHMETI

Ky është djali i madh i dajes tim. Shaban Mehmeti ))

 

 

Shumë urime Shefqet ...suksese edhe në të ardhmen ! Je ba ambasador i fuqishëm i kulturës dhe artit Shqiptar!!
 

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

International Art Symposium in Sarajevo Bosnia

Ky është djali i dajes tim, jemi rritur së bashku si femi )))

COMNT NGA ADEM GASHI

COMNT NGA NJAZI QORROLLI

 

 
INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KUWAIT
INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KUWAIT

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY
INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY
INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY
INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN CESME, IZMIR, TURKEY

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY

INTERNATIONAL ART SYMPOSIUM IN KONYA, TURKEY
HOLLAND

VIDEO FROM: SELCIK ELLI ARTIST FROM TURKEY
 

Ky është Afrimi djali i dajes tim profesor i edukates fizike !